Nichicon LGR2G181MELC25
180UF 400 V DC Aluminium Electrolytic Capacitor, Gr Series 10000H 35(DIA.)X25MM
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
RS (Formerly Allied Electronics)
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
522
Authorized Distributors
6
Capacitance
180 µF
180 µF
180 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
3000 hours
Ripple Current
900 mA
980 mA
980 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (18 X 50mm) Radial 7.5mm 1050mA 10000h 105C Bulk
NichiconUCPW6181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 420V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LQS 350V 180muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
卤20% 900mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D35xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life Assurance Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
180¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 10000h@ 105¡ãC 1.287A@ 50 kHz,900mA@ 120Hz , 35mm*27mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGR2G181MELC25
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH