Nichicon LGR2G181MELA45
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 180uF, Through Hole Mount
数据表和文档
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGR 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Cap Aluminum Lytic 180uF 450V 20% (18 X 50mm) Radial 7.5mm 1050mA 10000h 105C Bulk
NichiconUCPW6181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 420V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cornell Dubilier381LX181M450K032
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 450V 180muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
NichiconUCP2G181MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCP 400V 180muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
卤20% 900mA@120Hz 10mm 400V 180uF Plugin,D25xL47mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Long Life Assurance Snap-in Terminal Type, 180 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGR2G181MELA45
CAP ALUM 180UF 20% 400V SNAP TH