Nichicon LGR2E271MELZ35
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-9.09%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2008-08-27
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF 200 V DC, GR SERIES 10000H 25(DIA.)X25MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConELXM251VSN271MP35S
Cap Aluminum Lytic 270uF 250V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 1080mA 7000h 105C
NichiconUCY2D271MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCY 200V 270muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
United Chemi-ConELXS3B1VSN271MP35S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 315V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF
Cornell Dubilier381LX271M200J012
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LX 200V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
描述
卤20% 1.65A@50kHz 10mm 250V 270uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
270¦ÌF 250V ¡À20% 10mm 10000h@ 105¡ãC 1.1A@ 120Hz,1.65A@ 50 kHz ,D22xL35mm , 22mm*35mm*37mm
105degC Long Life Assurance Snap-in Terminal Type, 270 μ F, 250 V, -40 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGR2E271MELZ35
CAP ALUM 270UF 20% 250V SNAP TH