Nichicon LGNW6271MELA40
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 420V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页6 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
-33.60%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,145
Authorized Distributors
6
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.25 A
1.55 A
1.55 A
Height - Seated (Max)
42.0116 mm
42.0116 mm
42.0116 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LQS 420V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
United Chemi-ConEKMM451VSN271MA35T
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 1.228 Ohm 1280mA 3000h 105°C Bulk
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 270muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 350V 270muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
MXG Series 270 uF 400 V ± 20 % Snap-in Aluminum Electrolytic Capacitor
Cornell DubilierSLP271M450H5P3
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR SLP0712TE (750W) 450V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
描述
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 420VOLTS, 270UF, SMALL FORM FACTOR
Cap Aluminum Lytic 270uF 420V 20% (25 X 40mm) Snap-In 10mm 1250mA 3000h 105C Bulk
270µF 420V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount