Nichicon LGN2W820MELZ25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
-0.47%
Stock
813
Authorized Distributors
6
Capacitance
82 µF
82 µF
82 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
Ripple Current
640 mA
780 mA
780 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
82uF 450V 1.092A@10kHz ±20% Plugin,D22xL25mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
KYOCERA AVXLGU2G820MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
PanasonicECOS2GA820CA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (25 X 25mm) Snap-In 10mm 1.617 Ohm 640mA 3000h 105°C Bulk
PanasonicECO-S2GB820BA
Cap Aluminum 82uF 400V 20% (22 X 30mm) Solder Pin 10mm 2.022 Ohm 640mA 3000h 105C Bulk
描述
卤20% 640mA@120Hz 10mm 450V 82uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
82¦ÌF 450V ¡À20% 10mm 3000h@ 105¡ãC 640mA@ 120Hz,915.2mA@ 50kHz ,D22xL25mm , 27mm
105degC Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 82 μ F, 450 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGN2W820MELZ25
CAP ALUM 82UF 20% 450V SNAP TH