KYOCERA AVX LGN2H820MELZ35
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 500V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
数据表和文档
3 个月趋势:
+146%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
13,233
Authorized Distributors
5
Capacitance
82 µF
82 µF
Mount
PCB, Through Hole
Chassis Mount
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
500 V
500 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
590 mA
720 mA
Height - Seated (Max)
37.0078 mm
37.0078 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
相关零件
KYOCERA AVXLGU2G820MELZ
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 82muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
KYOCERA AVXLGU2W820MELA
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 450V 82muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
82UF 450 V ALUMINIUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, GJ SERIES 3000H 25 (DIA.) X 20MM
PanasonicEEUEE2G820
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82 uF, 400 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEU-EE2V820S
Cap Aluminum 82uF 350V 20% (18 X 25mm) Radial 7.5mm 1530mA 10000h 105°C Bulk
PanasonicEEUED2G820
描述
Cap Aluminum Lytic 82uF 500V 20% (22 X 35mm) Snap-In 10mm 590mA 3000h 105C Bulk
CAPACITOR, AL ELECTROLYTIC, CAP 82 UF, TOL 20%,VOL-RTG 500 VDC, SNAP-IN,22X35MM
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 82uF, Through Hole Mount
卤20% 590mA@120Hz 10mm 500V 82uF Plugin,D22xL35mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 82UF, 500V, 20%, SNAP-IN; Capacitance: 82µF; Voltage Rating: 500V; Product Range: GN Series; Lifetime @ Temperature: 500 hours @ 105°C; Capacitance Tolerance: ± 20%; Diameter: 22mm; Lead Spacing: 10mm; ESR: -
Aluminum Electrolytic Capacitor, 82Uf, 500V, 20%, Snap-In; Rango De Producto:Serie Gn; Capacidad:82Μf; Tolerancia, Capacitancia:± 20%; Tensión Nominal:500V; Diámetro:22Mm; Resistencia Esr:-; Altura:35Mm; Espaciado De Cable:10Mm |Nichicon LGN2H820MELZ35