Nichicon LGN2G271MELC25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页10 年前
3 个月趋势:
+273%
Stock
30,808
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Chassis Mount
Chassis Mount
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
3000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.22 A
1.22 A
1.22 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.0002 mm
27.0002 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
NichiconLGU2G271MELC
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGU 400V 270muF ±20% 1.378Dia 35.00mm