Nichicon LGN2G101MELZ25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Future Electronics
Datasheet4 页3 年前
Datasheet4 页16 年前
Datasheet4 页18 年前
TME
Nichicon SCT
Newark
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+2.57%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
6,356
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.487 Ω
2.487 Ω
Life (Hours)
3000 hours
2000 hours
Ripple Current
680 mA
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2003-09-22
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 420V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGN 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Cornell DubilierSLP101M450A3P3
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20% (22 X 30mm) Snap-In 10mm 3.317 Ohm 650mA 3000h 105C
描述
CAPACITOR ALUMINUM ELECTROLYTIC, SNAP IN 420VOLTS, 270UF, SMALL FORM FACTOR
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 680mA 3000h 105C Bulk
GN Series 100 uF 400 V 105°C Ø22 x 25 mm Snap-In Aluminum Electrolytic Cap
卤20% 680mA@120Hz 10mm 400V 100uF Plugin,D22xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100Uf, 400V, 20%, Can; Capacitance:100Μf; Voltage(Dc):400V; Capacitance Tolerance:± 20%; Lifetime @ Temperature:500 Hours @ 105°C; Polarity:Polar; Product Range:Lgn Series; Product Diameter:22Mm Rohs Compliant: Yes |Nichicon LGN2G101MELZ25