Nichicon LGJ2G101MELA20
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100UF 400 V, Gj Series 3000H 25 (dia.) X 20MM
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
ODG (Origin Data Global)
3 个月趋势:
-36.74%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,332
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
3000 hours
3000 hours
Ripple Current
760 mA
600 mA
Height - Seated (Max)
21.9964 mm
51.9938 mm
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGJ 450V 100muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKMS421VSN101MP25S
Cap Aluminum Lytic 100uF 420V 20% (22 X 25mm) Snap-In 10mm 700mA 3000h 105C
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXG 450V 100muF ±20% 0.984Dia 25.00mm
NichiconLGJ2F101MELA
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 100UF 315 V, GJ SERIES 3000H 25 (DIA.) X 20MM
United Chemi-ConEKMS501VSN101MR25S
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 500V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
描述
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (25 X 20mm) Snap-In 10mm 760mA 3000h 105C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
卤20% 760mA@120Hz 10mm 400V 100uF Plugin,D25xL20mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS