Nichicon LGGW6271MELB30
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 420V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
数据表和文档
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
799
Authorized Distributors
4
Capacitance
270 µF
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Screw
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
420 V
420 V
420 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.25 A
1.31 A
1.31 A
Height - Seated (Max)
32.004 mm
32.512 mm
32.512 mm
相关零件
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR MXH 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR, 270UF 450 V DC, GL SERIES 2000H 30(DIA.)X30MM
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
United Chemi-ConEKMH451VNN271MA35T
Cap Aluminum Lytic 270uF 450V 20% (35 X 35mm) Snap-In 10mm 0.921 Ohm 1170mA 2000h 105°C
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
Cornell Dubilier381LQ271M450K042
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
描述
卤20% 1.25A@120Hz 10mm 420V 270uF Plugin,D30xL30mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Ultra Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 270 μ F, 420 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
270¦ÌF 420V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 1.25A@ 120Hz,1.7875A@ 50kHz ,D30xL30mm , 32mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGGW6271MELB30
CAP ALUM 270UF 20% 420V SNAP TH