Nichicon LGG2G271MELB25
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LGG 400V 270muF ±20% 1.181Dia 30.00mm
数据表和文档
TME
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
-2.81%
Stock
667
Authorized Distributors
5
Capacitance
270 µF
270 µF
Mount
Through Hole
Screw
Case/Package
Radial
Aluminum
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
Ripple Current
1 A
1.16 A
Height - Seated (Max)
27.0002 mm
27.5082 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2004-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicEET-HC2S271EA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
PanasonicEET-HC2S271LA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1200mA 2000h 105°C Bulk
United Chemi-ConEKMQ421VSN271MA25S
Cap Aluminum Lytic 270uF 420V 20% (35 X 25mm) Snap-In 10mm 1250mA 2000h 105°C
PanasonicEETHC2S271DA
Cap Aluminum 270uF 420V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.675 Ohm 1200mA 2000h 105°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 270uF, Through Hole Mount
卤20% 1A@120Hz 10mm 400V 270uF Plugin,D30xL25mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
105degC Ultra Smaller-Sized Snap-in Terminal Type, 270 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
270¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 1A@ 120Hz,1.43A@ 50 kHz ,D30xL25mm , 30mm*27mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LGG2G271MELB25
CAP ALUM 270UF 20% 400V SNAP TH