Nichicon LAQ2G101MELZ30
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LAQ 400V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
Production
价格与库存
数据表和文档
Nichicon SCT
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
281
Authorized Distributors
4
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
2000 hours
3000 hours
Ripple Current
660 mA
700 mA
700 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
29.9974 mm
29.9974 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00
Introduction Date2005-09-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
United Chemi-ConEKMH451VNN101MQ30T
Cap Aluminum Lytic 100uF 450V 20%( 25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
United Chemi-ConEKMH451VSN101MQ30S
Cap Aluminum 100uF 450V 20% (25.4 X 30mm) Snap-In 10mm 2.486 Ohm 570mA 2000h 105C
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20%( 16 X 30mm) Radial 7.5mm 580mA 2000h 105C Bulk
KYOCERA AVXUPH2W101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPH 450V 100muF ±20% 0.630Dia 16.00mm
Cornell Dubilier381LQ101M450H022
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR 381LQ 450V 100muF ±20% 0.866Dia 22.00mm
NichiconUPZ2W101MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPZ 450V 100muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
卤20% 660mA@120Hz 10mm 400V 100uF Plugin,D22xL32mm Horn-Type Electrolytic Capacitors ROHS
100¦ÌF 400V ¡À20% 10mm 2000h@ 105¡ãC 660mA@ 120Hz,759mA@ 10kHz ,D22xL32mm , 32mm
Snap In & Terminal/ Bulk |Nichicon LAQ2G101MELZ30
105degC Permissible Abnormal Voltage, Smaller-sized Snap-in Terminal Type, 100 μ F, 400 V, -25 to 105°C, RoHS
Nichicon SCT
CAP ALUM 100UF 20% 400V SNAP TH