Nichicon GYA1E560MCQ1GS
GYA Radial Can - SMD aluminum capacitor 0.248Dia 6.30mm ±20% 56muF 25V
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet2 页3 年前
Farnell
Future Electronics
Nichicon SCT
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-0.22%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
28,362
Authorized Distributors
6
Capacitance
56 µF
56 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
50 mΩ
50 mΩ
Life (Hours)
4000 hours
Ripple Current
135 mA
900 mA
Height - Seated (Max)
6.096 mm
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2017-02-08
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
描述
SMD,D6.3xL5.8mm Hybrid Aluminum Electrolytic Capacitors ROHS
GYA Series 25 V 56 uF 125°C 6.3x5.8mm 4 kHrs SMT Hybrid Aluminum Polymer Cap
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (solid Polymer), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 56uF, Surface Mount, 2626
Cap Aluminum Polymer Hybrid 56uF 25VDC 20% (6.3 X 5.8mm) SMD 0.05 Ohm 900mA 4000h 125C Automotive T/R
CAP, ALU ELEC, 56UF, 20%, 25V, SMD; Capacitance:56µF; Capacitance Tolerance:± 20%; Voltage(DC):25V; Capacitor Case / Package:Radial Can - SMD; ESR:0.05ohm; Lifetime @ Temperature:4000 hours @ 125°C; Product Diameter:6.3m