NIC Components NTP337M4TRD(15)F
Cap Tant Polymer 330uF 4VDC D CASE 20% (7.3 X 4.3 X 2.8mm) SMD 7343 0.015 Ohm 105C T/R
Production
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetNTP337M4TRD(15)F0500
4d
Arrow ElectronicsNTP337M4TRD(15)F01500
数据表和文档
IHS
Datasheet8 页4 年前
NIC Components
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
2
Capacitance
330 µF
330 µF
330 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
2917
Voltage Rating (DC)
4 V
4 V
4 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
15 mΩ
12 mΩ
12 mΩ
Leakage Current
132 µA
132 µA
Dissipation Factor
10 %
10 %
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.21.00.50
Introduction Date2003-01-14
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNTP337M2.5TRV(15)F
Cap Tant Polymer 330uF 2.5VDC V CASE 20% (7.3 X 4.3 X 1.9mm) SMD 7343-20 0.015 Ohm 105C T/R
Panasonic2TPE330MFB
Conductive Polymer Tantalum Solid Capacitor, 330 µF, -55 to 105 ¡C
Panasonic2TPE330MAFB
TPE Series 1411 330 uF 2 V ±20% SMT Polymer Tantalum Solid Capacitor
NIC ComponentsNTP337M2.5TRV(12)F
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 2.5V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917
Panasonic2TPE330MADGB
330UF SMD SOLID POLYMER TANTALUM CAPACITOR, 2 V DC +/-20%, POSCAP SERIES
Cap Tant Organic 330uF 2.5VDC C CASE 20% (6 X 3.2 X 2.5mm) SMD 6032-28 0.018 Ohm 105C T/R
描述
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (solid Polymer), 4V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Surface Mount, 2917