NIC Components NRWA470M25V5X11F
Capacitor Aluminum 47uF 25VDC 20% 5 X 11mm RDL 2mm 4.9 Ohm 71mA 1000 hr Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet3 页5 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
8,372
Authorized Distributors
3
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.9 Ω
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
1000 hours
1000 hours
Ripple Current
71 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2003-07-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECA1VHG470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECE-A1CKA470
Panasonic ECEA1CKA470 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
PanasonicECA1EHG470
United Chemi-ConEKMG350ETD470ME11D
Cap Aluminum Lytic 47uF 35V 20% (5 X 11mm) Radial 2.5mm 90mA 1000h 105°C Ammo Pack
47uF 16V ±20% 73mA@120Hz Plugin,D5xL7mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
47uF 25V 卤20% 166mA@10kHz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
描述
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 4.9 Ohm 71mA 1000h 105C Bulk
NRWA Series 47 uF 25 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount