NIC Components NRSZ470M25V5X11TBSTF
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (5 X 11mm) Radial 2mm 190mA 2500h 105C Tape and Box
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Datasheet5 页12 年前
Stock
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
420 mΩ
800 mΩ
800 mΩ
Life (Hours)
2500 hours
1000 hours
Ripple Current
95 mA
175 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
10.9982 mm
10.9982 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2010-10-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRSZ470M50V6.3X11F
NRSZ Series 47 uF 50 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
47uF 63V ±20% Plugin,D6.3xL11mm Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
NichiconUPW1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
PanasonicEEU-FM1E470B
FM ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.197Dia 5.00mm ±20% 47muF 25V
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount
NichiconUPS1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPS 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
NRSZ Series 25 V 47 uF 5x11mm LS=2mm Radial Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount