NIC Components NRLMW471M450V35X50F
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (35 X 50mm) Snap-In 10mm 0.353 Ohm 1740mA 2000h 105C Bulk
数据表和文档
NIC Components
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
Stock
18
Authorized Distributors
2
Capacitance
470 µF
470 µF
470 µF
Voltage Rating (DC)
450 V
450 V
450 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
353 mΩ
420 mΩ
420 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
1.74 A
1.72 A
1.72 A
Height - Seated (Max)
50.0126 mm
50.0126 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
PanasonicECE-T2WA471FA
Cap Aluminum Lytic 470uF 450V 20% (40 X 40mm) Snap-In 0.353 Ohm 1680mA 3000h 105°C Bulk
NIC ComponentsNRLM471M250V30X30F
Cap Aluminum Lytic 470uF 250V 20% (30 X 30mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2110mA 2000h 85C Bulk
NIC ComponentsNRLM471M200V30X25F
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (30 X 25mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1850mA 2000h 85C Bulk
NIC ComponentsNRLM471M200V25X30F
Cap Aluminum Lytic 470uF 200V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 1850mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECOS2VP471DA
Cap Aluminum Lytic 470uF 350V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2400mA 3000h 85°C Bulk
PanasonicECO-S2TP471DA
Cap Aluminum 470uF 385V 20% (30 X 50mm) Snap-In 10mm 0.388 Ohm 2390mA 3000h 85°C Bulk
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Wide Temp.; Snap-In
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 470uF, Through Hole Mount