NIC Components NRLMW101M400V25X30F
Cap Aluminum Lytic 100uF 400V 20% (25 X 30mm) Snap-In 10mm 1.325 Ohm 690mA 2000h 105C Bulk
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页5 年前
NIC Components
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
695
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Aluminum
Radial
Voltage Rating (DC)
400 V
400 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.325 Ω
Life (Hours)
2000 hours
10000 hours
Ripple Current
690 mA
690 mA
Height - Seated (Max)
32.004 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.40
Introduction Date2005-08-09
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRLFW101M200V22X20F
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Low Profile; Wide Temp.; Snap-In
NichiconUBW1J101MPD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UBW 63V 100muF ±20% 0.394Dia 10.00mm
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 450V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Wurth Elektronik861111483006
WCAP-AIL5 Aluminum Electrolytic Capacitors
Radial Can - Snap-In ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR LKX 450V 100muF ±20% 0.787Dia 20.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors; High CV; Wide Temp.; Snap-In
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 400V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Through Hole Mount
Electrolytic Radial Capacitor Snap-In 100uF 400VDC 20% 105C