NIC Components NMC1206X7R105K50TRPLPF
NMC Series 1206 1 uF 50 V ±10 % Tolerance X7R SMT Multilayer Ceramic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页2 年前
NIC Components
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-61.50%
相关零件
Yageo GroupC1206C105K4RACTU
16V 1uF X7R ±10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Yageo GroupC1206C105K3RACTU
Multilayer Ceramic Capacitors Mlcc - Smd/Smt 25V 1Uf X7R 1206 10%
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KBHNNNE
50V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KAHNNNE
25V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK316B7105KF-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
描述
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
Capacitor Ceramic 1uF 50VDC X7R 10% SMD 1206 Embossed Plastic T/R
Ceramic Capacitors; MLCC X7R Dielectric; Class II Semi-Stable TC
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Pad SMD 1206 125C Ultra Low ESR T/R
CERAMIC CAPACITOR 1206 ceramic capacitor 15% ppm/C 10% 1muF 50V
Cap 1Uf 50Vdc X7R 10% Smd 1206 Embossed Rohs Compliant: Yes |Nic Components NMC1206X7R105K50TRPLPF