Yageo Group C1206C105K3RAC7210
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Surface Mount, 1206
数据表和文档
IHS
Datasheet27 页2 年前
Farnell
Electro Sonic
库存历史记录
3 个月趋势:
-38.96%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
SnapEDA
封装
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
1206
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
1.2 mm
1.2 mm
1.2 mm
供应链
Country of OriginMexico
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2012-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 7 months ago)
相关零件
Samsung Electro-MechanicsCL31B105KAHNNNE
25V 1uF X7R 卤10% 1206 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENTMK316B7105KL-T
TAIYO YUDENEMK316B7105KF-T
Multilayer Ceramic Capacitor, 1 uF, 16 V, ± 10%, X7R, 1206 [3216 Metric]
描述
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% Pad SMD 1206 125C T/R
Cap Ceramic 1uF 25V X7R 10% SMD 1206 125°C Plastic T/R
Avnet Japan
CAP 1UF 25VDC X7R 10% SMD 1206 ROHS COMPLIANT: YES
CAP, 1µF, 25V, 10%, X7R, 1206; Capacitance: 1µF; Voltage Rating: 25V; Ceramic Capacitor Case: 1206 [3216 Metric]; Capacitance Tolerance: ± 10%; Dielectric Characteristic: X7R; Product Range: C Series KEMET; Operating Temperatu