NIC Components NLE-L470M25V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 47uF 25V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 2.82 Ohm 170mA 2000h 85C Bulk
Obsolete
价格与库存
DistributorSKUMinPkg
AvnetNLE-L470M25V6.3X11F06K
3d
数据表和文档
IHS
Datasheet4 页5 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
0
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.82 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
170 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2004-12-10
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
LTD Date2023-12-31
相关零件
NIC ComponentsNRSS470M63V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 3.53 Ohm 170mA 2000h 85C Bulk
NichiconUPW1A470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 10V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
NichiconUPW0J470MDD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 6.3V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UVR 63V 47muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
PanasonicECA1VM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1HM470
描述
NLE-L Series 47 uF 25 V 20 % Radial Miniature Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low Leakage; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount