NIC Components NLE-L470M16V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 47uF 16V 20%( 6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 4.23 Ohm 140mA 2000h 85C Bulk
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页18 年前
NIC Components
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
7,746
Authorized Distributors
1
Capacitance
47 µF
47 µF
47 µF
Mount
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
16 V
16 V
16 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
4.23 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
140 mA
95 mA
95 mA
Height - Seated (Max)
12.4968 mm
12.4968 mm
供应链
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
相关零件
NIC ComponentsNRSS470M35V5X11F
NRSS Series 47 uF 35 V 85°C 5 x 11 mm LS=2 mm Aluminum Electrolytic Capacitor
NIC ComponentsNRSS470M63V6.3X11F
Cap Aluminum Lytic 47uF 63V 20% (6.3 X 11mm) Radial 2.5mm 3.53 Ohm 170mA 2000h 85C Bulk
PanasonicECA1CM470
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF
PanasonicECA1VM470
PanasonicECA1HM470
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPW 25V 47muF ±20% 0.197Dia 5.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low Leakage; Radial
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 16V, 20% +Tol, 20% -Tol, 47uF, Through Hole Mount