NIC Components NACZ221M25V10X8TR13F
NACZ Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
数据表和文档
IHS
Datasheet7 页5 年前
Future Electronics
备用零件
Price @ 1000
Stock
1,600
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
Aluminum
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
170 mΩ
1.21 Ω
Life (Hours)
2000 hours
Ripple Current
270 mA
175 mA
Height - Seated (Max)
相关零件
NACZ Series 220 uF 50 V 105°C SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 320mA 2000 hr T/R
Aluminum Electrolytic Capacitor, 220 uF, 35 V, ± 20%, 2000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR TLV 35V 220muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
描述
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 4141
Smt Alum. Electrolytic Cap Rohs Compliant: Yes
ALUM ELE CAP 220uF/25V 20% 10X8