NIC Components NACEW101M35V6.3X8TR13F
Capacitor Aluminum 100uF 35V 20% (6.3 X 8mm) SMD 2.32 Ohm 84mA 1000 hr 105C T/R
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet6 页5 年前
NIC Components
Future Electronics
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,227
Authorized Distributors
3
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Aluminum
SMD/SMT
SMD/SMT
Voltage Rating (DC)
35 V
35 V
35 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
2.32 Ω
Life (Hours)
1000 hours
2000 hours
Ripple Current
84 mA
150 mA
150 mA
Height - Seated (Max)
8.001 mm
8.001 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
NIC ComponentsNACE101M25V6.3X8TR13F
NACE Series 100 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UWZ 10V 100muF ±20% 0.248Dia 6.30mm
Cap Aluminum Lytic 100uF 16V 20% (6.3 X 6.3mm) SMD 0.39 Ohm 250mA 1000h 105C T/R
Aluminum Electrolytic Capacitors; Low ESR & Z; Higher Temperature Reflow Rated: NACZ (M1); V-Chip
描述
Aluminum Electrolytic Capacitor, 100 uF, 35 V, ± 20%, 1000 hours @ 105°C, Radial Can - SMD
NACEW Series 100 uF 35 V 20% SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 35V 100muF 20%
Aluminum Electrolytic Capacitors; Wide Temperature; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 35V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2626