NIC Components NACE221M25V8X10.5TR13F
NACE Series 220 uF 25 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Verical
NIC Components
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-100%
备用零件
Price @ 1000
Stock
2,300
Authorized Distributors
1
Capacitance
220 µF
220 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
3333
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.21 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
250 mA
300 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
NACEW Series 220 uF 35 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 320mA 2000 hr T/R
Capacitor Aluminum 220uF 50VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 0.91 Ohm 220mA 2000 hr T/R
描述
Cap Aluminum Lytic 220uF 25V 20% (8 X 10.5mm) SMD 1.21 Ohm 250mA 2000h 85C T/R
Aluminum aluminum electrolytic capacitor 25V 220muF 20%
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, 220uF, Surface Mount, 3333