NIC Components NACE101M50V8X10.5TR13F
Capacitor Aluminum Electrolytic 100uF 50 Volt 20% (8 X 10.5mm) Surface Mount 1.99 Ohm 200mA 2000h 85C
Obsolete
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet5 页3 年前
Verical
NIC Components
Future Electronics
Jameco
库存历史记录
3 个月趋势:
-17.68%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Ultra Librarian
符号封装
下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
24,182
Authorized Distributors
2
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
50 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
1.99 Ω
Life (Hours)
2000 hours
2000 hours
Ripple Current
200 mA
320 mA
320 mA
Height - Seated (Max)
10.4902 mm
10.4902 mm
供应链
Country of OriginJapan, Mainland China, Taiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-05-17
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2023-07-31
相关零件
NACEW Series 100 uF 50 V 20 % SMT V-Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
PanasonicEEE-1CA101P
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 16V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
NIC ComponentsNACE101M35V6.3X8TR13F
Capacitor Aluminum 100uF 35VDC 20% 6.3 X 8mm SMD 1.99 Ohm 130mA 2000 hr T/R
PanasonicEEE-1HA101UP
Radial Can - SMD ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR S 50V 100muF ±20% 0.315Dia 8.00mm
Capacitor Aluminum 100uF 63VDC 20% 10 X 10.5mm SMD 1.99 Ohm 280mA 2000 hr T/R
Cornell DubilierAVS107M35F24T
Cap Aluminum Lytic 100uF 35V 20% (8 X 10.2mm) SMD 2.3 Ohm 140mA 2000h 85°C Automotive T/R
描述
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR aluminum electrolytic capacitor 50V 100muF 20%
NACE Series 100 uF 50 V 20 % SMT V- Chip Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitors; General Purpose; V-Chip
制造商别名
  • NIC
  • NIC COMPONENTS CORP
  • NICCOMP
  • NIPPON
  • NIPPON INDUSTRIES
  • NICC
  • NIC COMPONENTS CORPORATION
  • NIC COMPON
  • NIC COMPONENT
  • NIC COMPONEN
  • NIC COMPONENT CORP
  • Nippon Industries Co Ltd
  • NIC Components Asia Pte Ltd
  • NIC Components Ltd
  • NIC COMPO
  • NIPPON INDUSTRIES CO
  • NIC COMP CORP
  • NIC COMPONETS
  • NIC COMPONE
  • NIC COMPONENTS EUROPE LTD
  • LTR
  • NIC (Nippon Industrues Co)
  • NIC COMPENENTS
  • NIC COMPONENTS COR
  • NIC COMPONENETS
零件编号别名
该零件可能有以下备用零件编号:
  • NACE-101M50V-8X10.5TR13F
  • NACE101M50V8X10.5 TR 13F