Nexperia BZX84-C51,215
NEXPERIA - BZX84-C51, 215 - Zener-Diode, 51 V, 250 mW, TO-236AB, 5 %, 3 Pin(s), 150 °C
Production
价格与库存
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Datasheet16 页13 年前
Nexperia
NXP Semiconductors
Newark
element14 APAC
库存历史记录
3 个月趋势:
+3.34%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
51 V
51 V
51 V
Tolerance
5 %
6 %
6 %
Power Dissipation
250 mW
300 mW
300 mW
Impedance
180 Ω
180 Ω
180 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMBZ5248B
Diode Zener Single 18V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6V 350mW 900mV
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Diode Zener Single 51V 5% 250mW 3-Pin TO-236AB T/R
BZX84 Series 51 V ±5 % 250 mW Surface Mount Voltage Regulator Diode - SOT-23
Zener Diode, 51V V(Z), 5%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
Zener Diode; Zener Voltage Typ, Vz:51V; Power Dissipation, Pd:250mW; Operating Temperature Range:-65°C to +150°C; Diode Case Style:SOT-23; No. of Pins:3 ;RoHS Compliant: Yes