Nexperia BZX84-C27,215
DIODE ZENER 27V 250MW TO236AB / Zener Diode 27 V 250 mW ±5% Surface Mount TO-236AB
数据表和文档
IHS
Datasheet14 页3 年前
Newark
TME
element14 APAC
NXP Semiconductors
库存历史记录
3 个月趋势:
-78.16%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Mount
Surface Mount
Case/Package
SOT-23
SOT-23-3
SOT-23-3
Zener Voltage
27 V
27 V
27 V
Tolerance
5 %
7 %
7 %
Power Dissipation
250 mW
300 mW
300 mW
Impedance
80 Ω
300 Ω
300 Ω
Max Reverse Leakage Current
50 nA
50 nA
Forward Voltage
900 mV
900 mV
900 mV
供应链
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date1999-05-18
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
onsemiBZX84C12
BZX84C Series 350 mW 12 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
onsemiMMBZ5248B
Diode Zener Single 18V 5% 350mW 3-Pin SOT-23 T/R
onsemiMMBZ5228B
MMBZ5228B Series 350 mW 3.9 V Surface Mount Zener Diode - SOT-23
Tape & Reel (TR) ±5% Surface Mount Single Zener Diode 900mV @ 10mA 3muA @ 6V 350mW 900mV
onsemiBZX84-C10
BZX84C Series 350 mW 10 V 10 mA Surface Mount Zener Diode - SOT-23-3
NXP SemiconductorsPZM9.1NB2,115
Zener Diode, 9.1V V(Z), 2.1%, 0.3W, Silicon, Unidirectional, TO-236
描述
Diode Zener Single 27V 5% 250mW 3-Pin SOT-23 T/R
Zener Diode, 27V V(Z), 5%, 0.25W, Silicon, Unidirectional, TO-236AB
50nA@18.9V ±5% 80Ω Single 25.1V~28.9V 250mW SOT-23 Zener Diodes ROHS
DIODE, ZENER, 27V, 0.25W; Zener Voltage Vz Typ:27V; Power Dissipation Pd:250mW; Operating Temperature Min:-65°C; Operating Temperature Max:150°C; Diode Case Style:TO-236AB; No. of Pins:3; MSL:-; SVHC:No SVHC (20-Jun-2013)
Zener Diode, 250Mw, 27V, Sot-23; Zener Voltage Nom:27V; Power Dissipation:250Mw; Diode Case Style:To-236Ab; No. Of Pins:3Pins; Operating Temperature Max:150°C; Diode Mounting:Surface Mount; Product Range:Bzx84 Series; Qualification:-Rohs Compliant: Yes |Nexperia BZX84-C27,215.