Nexperia 74LVC1G175GM,115
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, True Output, CMOS, PDSO6
数据表和文档
JRH Electronics
Datasheet17 页2 年前
IHS
Future Electronics
库存历史记录
3 个月趋势:
-6.29%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Case/Package
SOT-886
Number of Pins
6
Logic Function
D-Type, Flip-Flop
D-Type
D-Type
Number of Elements
1
Number of Bits per Element
1
Propagation Delay
7.5 ns
5.7 ns
5.7 ns
Frequency
175 MHz
175 MHz
175 MHz
Clock Edge Trigger Type
Positive Edge
Positive Edge
Min Supply Voltage
1.65 V
1.65 V
1.65 V
Max Supply Voltage
5.5 V
5.5 V
5.5 V
Quiescent Current
100 nA
10 µA
10 µA
供应链
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8542.39.00.01
Introduction Date2004-10-19
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusRELEASED FOR SUPPLY (Last Updated: 2 years ago)
相关零件
D Flip-Flop, LVC/LCX/Z Series, 1-Func, Positive Edge Triggered, Inverted Output, CMOS, PDSO6
描述
Tape & Reel (TR) 74LVC1G175 e3 74LVC flip flop 0.5mm 4ns @ 5V 50pF 200MHz 3.1ns