Texas Instruments LMV921M5X
IC OPAMP GP 1 CIRCUIT SOT23-5 / General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SOT-23-5
数据表
价格与库存
数据表和文档
DigiKey
Datasheet28 页24 年前
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
备用零件
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
2
Case/Package
SOT-23-5
SOT-23
Number of Pins
5
Number of Circuits
1
Slew Rate
0.45 V/µs
0.39 V/µs
Gain Bandwidth Product
1 MHz
1 MHz
Input Offset Voltage (Vos)
1.5 mV
6 mV
Power Supply Rejection Ratio (PSRR)
67 dB
Common Mode Rejection Ratio
50 dB
Min Supply Voltage
1.5 V
Max Supply Voltage
Operating Supply Current
160 µA
相关零件
STMicroelectronicsLMV321IYLT
LMV321 Series 6 V 1.3 MHz Low Power Rail-to-Rail Operational Amplifier - SOT23-5
Texas InstrumentsLM321MFX/NOPB
Single, 30-V, 1-MHz operational amplifier 5-SOT-23 -40 to 85
Texas InstrumentsOPA313IDCKR
Op Amp Single Low Noise Amplifier R-R I/O ±2.75V/5.5V 5-Pin SC-70 T/R
Texas InstrumentsLM321MFX
STMicroelectronicsTS321IYLT
ROHS3Compliant EAR99 TS321 Tin (Sn) op amp amplifier circuit 2.9mm 0.2muA 500muV 800kHz
STMicroelectronicsTSV6291ILT
TVS6291 Series 5.5 V 1.3 MHz Single CMOS Operational Amplifier - SOT-23-5
描述
Op Amp Single Low Power Amplifier R-R I/O 5V 5-Pin SOT-23 T/R