Murata ZRB18AR61E106ME01L
25V 10uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
数据表和文档
Newark
Datasheet23 页11 年前
Datasheet0 页0 年前
element14 APAC
TME
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
-24.28%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
46,066
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 µF
10 µF
Dielectric
X5R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
Voltage Rating (DC)
25 V
25 V
Tolerance
20 %
Height
1 mm
1 mm
供应链
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
0603 10 uF 25 V ±20% Tolerance X5R Multilayer Ceramic Capacitor
Yageo GroupC0603C106M9PACTU
6.3V 10uF X5R ±20% 0603 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENLMK107BBJ106MALT
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 10V, 10 uF, ± 20 %, 0603, X5R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL10A106MQ8NNNC
描述
Cap Ceramic 10uF 25V X5R 20% Pad Flat With Interposer Board 0603 85C T/R
CAP CER 10UF 25V X5R 0603 / 10 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X5R 0603 (1608 Metric)
0603 10 uF 25 V ±20% Tolerance X5R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 25V, 20% +Tol, 20% -Tol, X5R, 15% TC, 10uF, Surface Mount, 1608M/0603
Ceramic Capacitor on Interposer Board 10uF, 25VDC, 0603, ±20 %
0603 (1608Metric) CERAMIC CAPACITOR ZRB 25V 10muF ±20% X5R
Chip Capacitor (MLCC) 0603 10µF ±20% 25V X5R
CAP, 10µF, 25V, 20%, X5R, 0603; Capacitance:10µF; Voltage Rating:25V; Ceramic Capacitor Case:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%;
Cap, Mlcc, X5R, 10Uf, 25V, 0603; Capacitance:10Μf; Voltage(Dc):25V; Capacitor Case/Package:0603 [1608 Metric]; Capacitance Tolerance:± 20%; Dielectric Characteristic:X5R; Product Range:Zrb Series; Product Length:1.6Mm; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. ZRB18AR61E106ME01L