Murata RDER72E682K1M1H03A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Through Hole Mount, 1812
数据表和文档
Geoflip
Datasheet4 页5 年前
3 个月趋势:
-14.08%
Stock
7,294
Authorized Distributors
4
Capacitance
6.8 nF
6.8 nF
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
3.15 mm
3.15 mm
相关零件
Yageo GroupC320C682K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 6800pF X7R 10% LS=2.54mm
Yageo GroupC322C682K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 6800pF X7R 10% LS=5.08mm
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0068uF, Through Hole Mount, 1610
Cap Ceramic 0.0068uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk
Cap Ceramic 0.0068uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk
Cap Ceramic 0.0068uF 250V X7R 10% Radial 5mm 125°C
描述
CAP CER 6800PF 250V X7R RADIAL
6.8nF ¡À10% X7R 250V 5.5mm*4mm*7.5mm
CAP, 6800PF, 250V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 6800pF; Voltage Rating: 250V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5mm; Operati