Murata RDER72E222K1M1H03A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 250V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0022uF, Through Hole Mount, 1812
数据表和文档
3 个月趋势:
-2.54%
Stock
11,221
Capacitance
2.2 nF
2.2 nF
Case/Package
1812
Voltage Rating (DC)
250 V
250 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
3.15 mm
3.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
Yageo GroupC317C222K2R5TA
317 C 2.2NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 200 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC320C222K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 2200pF X7R 10% LS=2.54mm
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupC322C222K2R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 200V 2200pF X7R 10% LS=5.08mm
Cap Ceramic 0.0022uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
Cap Ceramic 0.0022uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Bulk
描述
Cap Ceramic 0.0022uF 250V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
CAP CER 2200PF 250V X7R RADIAL
2.2nF ¡À10% X7R 250V 5.5mm*4mm*7.5mm
Radial RDE 250V 2200pF ±10% X7R
CAP, 2200PF, 250V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 2200pF; Voltage Rating: 250V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5mm; Operati