Murata RDER72A103K0S1H03A
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.01uF, Through Hole Mount, 2010
数据表和文档
3 个月趋势:
+53.99%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
18,221
Authorized Distributors
6
Capacitance
10 nF
10 nF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.01uF 100volts X7R LS=5mm +/-10%
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
Cap Ceramic 0.01uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Ammo