Murata RDER71H104K0M1H03A
±10% 50V 100nF X7R Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
数据表和文档
TME
Datasheet23 页3 年前
Ciiva
Future Electronics
HQonline
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
+80.16%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Ultra Librarian
下载
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 0.1uF 50volts X7R 10% 2.5mm L/S
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
Yageo GroupC322C104K5R5TA
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF X7R 10% LS=5.08mm
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 50V 0.1uF X7R 10% LS=2.54mm
描述
CAP CER 0.1UF 50V X7R RADIAL / 0.1 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.1uF, Through Hole Mount, 1610
RDE Series 100 nF 50 V ±10 % Tolerance X7R Radial Multilayer Ceramic Capacitor
Cap Ceramic 0.1uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125°C Ammo Pack
Avnet Japan
Cap, 0.1Uf, 50V, Mlcc, Radial; Capacitance:0.1Μf; Voltage Rating:50V; Product Range:Rde Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5Mm; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. RDER71H104K0M1H03A