Murata RCER72A105K2K1H03B
Cap Ceramic 1uF 100V X7R 10% Radial 5mm 125C Automotive Bulk
数据表和文档
TME
Datasheet21 页3 年前
Ciiva
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-3.78%
CAD 模型
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
12,106
Capacitance
1 µF
1 µF
1 µF
Case/Package
2212
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
3.15 mm
3.15 mm
3.15 mm
供应链
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.60
Introduction Date2014-03-12
相关零件
RDER Series 5.5 x 3.15 x 6 mm 1 uF 100 V ±10 % X7R Multilayer Ceramic Capacitor
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount, 2212
Cap Ceramic 1uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Tape and Box
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 1uF, Through Hole Mount
卤10% 50V 1uF X7R Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
描述
Chip Capacitance (Mlcc) Radial 1μF ±10% 100V X7R
1¦ÌF ¡À10% X7R 100V 5.5mm*3.15mm*4mm
Cap, 1Uf, 100V, Mlcc, Radial; Capacitance:1Μf; Voltage Rating:100V; Product Range:Rce Series; Capacitance Tolerance:± 10%; Capacitor Terminals:Radial Leaded; Dielectric Characteristic:X7R; Lead Spacing:5Mm; Operating Temperature Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. RCER72A105K2K1H03B