Murata RCE5C2A101J0K1H03B
Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded 100pF 100volts C0G LS=5mm +/-5%
数据表和文档
Ciiva
库存历史记录
3 个月趋势:
+50.74%
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
4,885
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 pF
100 pF
100 pF
Voltage Rating (DC)
100 V
100 V
100 V
Tolerance
5 %
5 %
5 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
2.5 mm
相关零件
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm C0G NP0 ±5% 100pF
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.5mm 125C Bulk
Yageo GroupC315C101J1G5TA
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125C Extreme Low ESR Bag
Yageo GroupC323C101J1G5TA
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 5.08mm 125C Extreme Low ESR Bulk
KYOCERA AVXSR151A101JAATR2
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 2.54mm 125°C T/R
描述
Cap Ceramic 100pF 100V C0G 5% Radial 5mm 125C Automotive AEC-Q200 Bulk
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 100V, 5% +Tol, 5% -Tol, C0G, 30ppm/Cel TC, 0.0001uF, Through Hole Mount, 1410
CAP, 100PF, 100V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 100pF; Voltage Rating: 100V; Product Range: RCE Series; Capacitance Tolerance: ± 5%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: C0G / NP0; Lead Spacing: 5mm; Oper