Murata LQW31HN8N8J03L
Inductor RF Chip Wirewound 8.8nH 5% 100MHz 50Q-Factor 750mA 29mOhm DCR 1206 Embossed T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
Geoflip
Datasheet10 页5 年前
Ciiva
Arrow.cn
_legacy Avnet
库存历史记录
3 个月趋势:
+0.00%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW31HN8N8J03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
符号封装
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2024-09-30
LTD Date2025-03-31
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Chip Wirewound 8.2nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.1nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
Inductor RF Chip Wirewound 9.5nH 5% 100MHz 25Q-Factor 540mA 140mOhm DCR 0402 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.0082uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.0088uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 3216/1206
Fixed Inductors 1206 8.8nH +/-5% Chip Inductor
INDUCTOR, 1206 CASE, W/WOUND, 8.8NH±5%; Inductor type:Wirewound; Inductance:8.8nH; Tolerance, inductance:±5%; Resistance:0.029ohm; Current, DC max:750mA; Frequency, resonant:1000MHz; Package/Case:1206; Q factor:50; Material, RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, W/WOUND, 8.8NH+/-5%, 1206; Inductance: 8.8nH; Product Range: -; DC Current Rating: 750mA; High Frequency Inductor Case: 1206 [3216 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.029ohm; Inductance To