Murata LQW2BHNR27K03L
Inductor RF Chip Wirewound 270nH 10% 10MHz 15Q-Factor Air 190mA 2Ohm DCR 0805 Embossed T/R
数据表和文档
_legacy Avnet
Datasheet2 页15 年前
Datasheet3 页17 年前
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW2BHNR27K03L 符号、封装和 3D STEP 模型。
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-09-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
LTB Date2025-03-31
LTD Date2025-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Ind RF Chip Shielded Multi-Layer 270nH 10% 25MHz 15Q-Factor Ferrite 150mA 0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0603
RF Choke Unshielded Wirewound 0.27uH 1.8KOhm 10% 10MHz Ferrite 0.48A 0.38Ohm DCR 0402 T/R
Inductor, ferrite,270Nh,10+% Tol,10-% Tol,0603-Case |Bourns, Inc. CS160808-R27K
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering,, 1608/0603
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0402
描述
General Purpose Inductor, 0.27uH, 10%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering,, 2015/0805
Fixed Inductors 0805 0.27uH +/-10% Chip Inductor
INDUCTOR, 270NH, 550MHZ, 0.19A, 0805;
FIXED IND 270NH 190MA 2 OHM SMD
LQW2 Nonstandard 0.079Lx0.059W 2.00mmx1.50mm 270nH