Murata LQW18CNR10K00D
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.1uH 10% 10MHz Ferrite 1A 0.1Ohm DCR 0603 T/R
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet2 页14 年前
Newark
3 个月趋势:
+13.82%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18CNR10K00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
3D下载
TraceParts
Introduction Date2010-02-17
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.1uH 10% 7.9MHz Ferrite 0.85A 0.11Ohm DCR 0603 T/R
General Purpose Inductor, 0.11uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1005/0402
Inductor General Purpose Chip Molded Wirewound 0.1uH 10% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.8A 0.18Ohm DCR 1812 T/R
Inductor General Purpose Chip Wirewound 0.1uH 10% 25.2MHz 35Q-Factor Ferrite 0.8A 0.18Ohm DCR 1812 T/R
Inductor RF Wirewound 0.1uH 10% 150MHz 60Q-Factor Alumina 0.4A 0.46Ohm DCR 0805 T/R
TAIYO YUDENLK2125R10K-T
Inductor RF Shielded Multi-Layer 0.1uH 10% 25MHz 20Q-Factor Ferrite 0.27A 0.15Ohm DCR 0805 T/R
描述
General Purpose Inductor, 0.1uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Surface Mount High Frequency Inductor, Lqw18A_00 Series, 100 Nh, 10%, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18CNR10K00D
INDUCTOR, 100NH, +/-5%, CHOKE; Inductance: 100nH; Product Range: LQW18C Series; DC Current Rating: 1A; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.1ohm; Inductance Tolerance: ± 10%; Self Resonant Frequency Min: 1.26GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]