Murata LQW18ANR47G00D
Inductor RF Chip Wirewound 470nH 2% 100MHz 30Q-Factor 75mA 7Ohm DCR 0603 Paper T/R
Production
价格与库存
数据表和文档
element14 APAC
Datasheet4 页14 年前
Geoflip
Ciiva
Arrow.cn
TME
库存历史记录
3 个月趋势:
-26.11%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR47G00D 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
从 Octopart 下载 CAD 模型,即表示您同意我们的条款和条件以及隐私政策
备用零件
Price @ 1000
Stock
38,191
Authorized Distributors
6
Inductance
470 nH
470 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
75 mA
75 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
7 Ω
7 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-03-28
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 years ago)
Manufacturer Lifecycle StatusIN PRODUCTION (Last Updated: 5 years ago)
相关零件
Inductor RF Wirewound 0.47uH 2% 25MHz 50Q-Factor Ceramic 0.47A 1.19Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2520/1008
描述
General Purpose Inductor, 0.47uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
Wirewound Inductor, 470 nH, 7 ohm, 700 MHz, 75 mA, 0603 [1608 Metric], LQW18AN_00 Series
High Frequency Inductance 7Ω 470nH ±2% 75mA 700MHz 0.80mm 1.60 x 0.80mm 0603
Inductor, 0603 Case; Inductance:470Nh; Product Range:Lqw18A_00 Series; Dc Current Rating:75Ma; High Frequency Inductor Case:0603 [1608 Metric]; Inductor Construction:Wirewound; Dc Resistance Max:7Ohm; Inductance Tolerance:± 2%; Self Rohs Compliant: Yes |Murata LQW18ANR47G00D