Murata LQW18ANR39J0ZD
General Purpose Inductor, 0.39uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR39J0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
Authorized Distributors
5
Inductance
390 nH
390 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
80 mA
80 mA
DC Resistance (DCR)
6.2 Ω
6.2 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 0.39uH 5% 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.39uH 5% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.08A 6.2Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
GENERAL PURPOSE INDUCTOR Non-RoHS Compliant Active ONE SURFACE Fixed Inductor 125C 800MHz 6.2Ohm 0.39μH
INDUCTOR, 390NH, 800MHZ, 0.08A, 0603;
FIXED IND 390NH 80MA 6.2 OHM SMD
100MHz 800MHz 30 390nH 6.2¦¸ ¡À5% 0603 1.8mm*1mm