Murata LQW18ANR27J8ZD
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-1.07%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR27J8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
19,619
Inductance
270 nH
270 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
260 mA
260 mA
DC Resistance (DCR)
2.42 Ω
2.42 Ω
Q Factor
24
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2015-10-19
描述
Ind Chip Wirewound 0.27uH 5% 0603 Paper T/R
100MHz 1.25GHz 260mA 24@100MHz 270nH 2.42¦¸ ¡À5% 0603 1.65mm*990¦Ìm*1mm
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 24Q-Factor Non Magnetic 0.26A 2.42Ohm DCR 0603 Automotive AEC-Q200 T/R
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 270nH
INDUCTOR, 270NH, 1.25GHZ, 0.26A, 0603;
FIXED IND 270NH 260MA 2.42OHM SM