Murata LQW18ANR27J0ZD
General Purpose Inductor, 0.27uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-90.78%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR27J0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号
下载
Stock
81,278
Inductance
270 nH
270 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
110 mA
110 mA
DC Resistance (DCR)
3.4 Ω
3.4 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
供应链
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2018-02-23
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.27uH 5% 100MHz 30Q-Factor Non Magnetic 0.11A 3.4Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor -55C 100MHz 3.4Ohm 0.27μH
INDUCTOR, 270NH, 960MHZ, 0.11A, 0603;
FIXED IND 270NH 110MA 3.4OHM SMD