Murata LQW18ANR18J8ZD
General Purpose Inductor, 0.18uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-1.35%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR18J8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
22,660
Authorized Distributors
6
Inductance
180 nH
180 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
310 mA
310 mA
DC Resistance (DCR)
1.65 Ω
1.65 Ω
Q Factor
25
Test Frequency
100 MHz
100 MHz
Introduction Date2015-10-19
描述
Ind Chip Wirewound 0.18uH 5% 0603 Paper T/R
Avnet Japan
Inductor, 180Nh, 1.38Ghz, 0.31A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18ANR18J8ZD
100MHz 1.38GHz 310mA 25@100MHz 180nH 1.65¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 1.38GHz 1.65Ohm Max 180nH
INDUCTOR, 180NH, 1.38GHZ, 0.31A, 0603;
FIXED IND 180NH 310MA 1.65OHM SM