Murata LQW18ANR16J0ZD
General Purpose Inductor, 0.16uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
+71.37%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR16J0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
Stock
30,588
Authorized Distributors
5
Inductance
160 nH
160 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
150 mA
150 mA
DC Resistance (DCR)
2.1 Ω
2.1 Ω
Q Factor
32
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
描述
100MHz 1.35GHz 150mA 32@150MHz 160nH 2.1¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE fixed air core inductor 125C 1350MHz 2.1Ohm 0.16μH
INDUCTOR, 160NH, 1.35GHZ, 0.15A, 0603;
FIXED IND 160NH 150MA 2.1OHM SMD