Murata LQW18ANR12J8ZD
General Purpose Inductor, 0.12uH, 5%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
3 个月趋势:
-5.23%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR12J8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
3D下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
3D下载
Stock
17,349
Authorized Distributors
6
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
450 mA
450 mA
DC Resistance (DCR)
720 mΩ
720 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2015-10-19
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.12uH 5% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 0.45A 0.72Ohm DCR 0603 Automotive T/R
100MHz 1.65GHz 450mA 32@150MHz 120nH 720m¦¸ ¡À5% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
LQW18 0603 (1608Metric) 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 120nH
INDUCTOR, 120NH, 1.65GHZ, 0.45A, 0603;
FIXED IND 120NH 450MA 0.72OHM SM