Murata LQW18ANR12G8ZD
General Purpose Inductor, 0.12uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Datasheet4 页5 年前
Datasheet4 页6 年前
Datasheet3 页6 年前
Geoflip
Arrow.cn
库存历史记录
3 个月趋势:
-59.74%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR12G8ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
来源eCADmCAD文件
Component Search Engine
符号封装
下载
EE Concierge
符号封装
SnapEDA
下载
Authorized Distributors
6
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
450 mA
450 mA
DC Resistance (DCR)
720 mΩ
720 mΩ
Q Factor
32
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2015-10-19
描述
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.12uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 0.45A 0.72Ohm DCR 0603 Automotive T/R
Fixed Inductor 0603 120nH ±2% 450mA 720mΩ 1.65GHz 32@150MHz
Inductor, 120Nh, 1.65Ghz, 0.45A, 0603 Rohs Compliant: Yes |Murata Manufacturing Co., Ltd. LQW18ANR12G8ZD
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Wirewound Inductor -55C~125C 1.65GHz 720mOhm Max 120nH
FIXED IND 120NH 450MA 0.72OHM SM
FIXED IND 120NH 450MA 720 MOHM