Murata LQW18ANR12G0ZD
ROHS3Compliant Wirewound Active ONE SURFACE Fixed Inductor -55C~125C 1.6GHz 1.3Ohm Max 120nH
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
3 个月趋势:
-10.88%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR12G0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Stock
42,267
Authorized Distributors
6
Inductance
120 nH
120 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
180 mA
180 mA
DC Resistance (DCR)
1.3 Ω
1.3 Ω
Q Factor
32
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2018-02-23
描述
General Purpose Inductor, 0.12uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
120 nH Unshielded Wirewound Inductor 180 mA 1.3Ohm Max 0603 (1608 Metric) -
Ind Chip Wirewound 0.12uH 2% 0603 Paper T/R
Avnet Japan
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.12uH 2% 100MHz 32Q-Factor Non Magnetic 0.18A 1.3Ohm DCR 0603 T/R Automotive AEC-Q200