Murata LQW18ANR10G0ZD
General Purpose Inductor, 0.1uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1608/0603
数据表和文档
Ciiva
Datasheet3 页5 年前
Datasheet4 页5 年前
Datasheet3 页6 年前
Datasheet2 页6 年前
Geoflip
库存历史记录
3 个月趋势:
+12.27%
CAD 模型
从我们值得信赖的合作伙伴处下载 Murata LQW18ANR10G0ZD 符号、封装和 3D STEP 模型。
符号封装
SnapEDA
符号封装
下载
Authorized Distributors
6
Inductance
100 nH
100 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
220 mA
220 mA
DC Resistance (DCR)
680 mΩ
680 mΩ
Q Factor
34
Test Frequency
150 MHz
150 MHz
Introduction Date2018-02-23
描述
Ind Chip Wirewound 0.1uH 2% 0603 Paper T/R
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 0.1uH 2% 100MHz 34Q-Factor Non Magnetic 0.22A 0.68Ohm DCR 0603 Automotive T/R
100MHz 1.8GHz 220mA 34@150MHz 100nH 680m¦¸ ¡À2% 0603 1.6mm*800¦Ìm*1mm
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active ONE SURFACE Fixed Inductor 125C 1800MHz 0.68Ohm 0.1μH
INDUCTOR, 100NH, 1.8GHZ, 0.22A, 0603;
FIXED IND 100NH 220MA 0.68OHM SM
FIXED IND 100NH 220MA 680 MOHM